Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut
Grunwaldzka 13
Kliknij pin aby zobaczyć szczegóły. Tło mapy: OpenStreetMap, CartoDB Voyager.
Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut w skrócie
Najważniejsze fakty o tym punkcie wymiany walut: lokalizacja, kontekst rynkowy i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przed wizytą.
Lokalizacja i charakter punktu
Kantor Magdaleny Martyki-Żegockiej mieści się przy Grunwaldzkiej 13, w ścisłym centrum Kluczborka. Od dwóch pozostałych kas dzieli go 360 i 388 metrów, więc z całej trójki wypada nieco na uboczu wobec rynku.
Godziny otwarcia i kontakt
Pory obsługi przy tym wpisie nie ma, numeru ani strony również nie. Żadna z trzech kluczborskich kas nie podaje telefonu, więc telefonicznego rozeznania nie zrobisz w tym mieście nigdzie. Przyjedź, kiedy pracują okoliczne sklepy.
Spread i pozycja na tle miasta
Właścicielka zarabia na tym samym co konkurencja: na luce między ceną skupu a ceną odsprzedaży waluty. W Kluczborku sprawdzenie tej luki to spacer, bo Krakus przy Rynku 4 i Kaliciak przy Krótkiej 1 stoją niecałe czterysta metrów stąd.
Dostępne waluty
Opolszczyzna ma najliczniejszą w kraju mniejszość niemiecką, a wielu mieszkańców powiatu pracuje za zachodnią granicą. Euro schodzi tu więc szybciej niż w innych miastach tej wielkości. Zawartości kasy pod tym adresem nikt jednak nie spisał.
Formy płatności
Rozliczenie prowadzi się banknotami. Płatności kartą ani kodem BLIK nikt tej kasie nie przypisał. Pieniądze leżące na rachunku wymienisz zatem wyłącznie w kantorze internetowym, gdzie do kursu trzeba doliczyć czas realizacji przelewu.
Dokumenty i obowiązek AML
Suma sięgająca równowartości 15 000 euro uruchamia obowiązek okazania dokumentu i spisania danych. Niższe wymiany obywają się bez tego, o ile ich przebieg nie budzi wątpliwości. Wymóg wynika z ustawy, nie z praktyki konkretnej kasy.
Kursy NBP — dziś
Kursy średnie NBP to punkt odniesienia. Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut może oferować inne kursy — przed wymianą zapytaj o aktualne notowania.
Jak trafić do Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut
- Miasto
- Kluczbork, opolskie
- Współrzędne GPS
- 50.97590, 18.21214
- Adres
- Grunwaldzka 13
Grunwaldzka przecina centrum Kluczborka, więc trafisz tu bez mapy. Do rynku, przy którym stoją dwie kolejne kasy, masz stąd niecałe czterysta metrów, czyli kwadrans spaceru w obie strony wraz z porównaniem kursów.
Strefy płatnego parkowania w Kluczborku nie uświadczysz, choć w godzinach handlowych miejsca przy centralnych ulicach zapełniają się szybko. Kantor nie ma wydzielonego postoju, dlatego auto zostaw w przecznicy i przejdź resztę pieszo.
Kluczbork to węzeł kolejowy z połączeniami w stronę Poznania, Katowic i Wrocławia, a od dworca do centrum idzie się kilkanaście minut. Z gmin powiatu dowożą autobusy, choć ich oznaczeń nikt nie odnotował.
Większej kwoty nie zapowiesz nigdzie w tym mieście, bo żadna kasa nie podaje numeru. Zaplanuj więc obejście wszystkich trzech jednym spacerem: od Grunwaldzkiej przez Krótką do Rynku wychodzi niespełna pół kilometra.
Zanim wejdziesz do Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut
Sześć krótkich podpowiedzi z praktyki wymiany walut w polskich stacjonarnych kantorach. Działają w Kluczborku i w każdym innym mieście.
- 01
Pod +48 77 447 12 51 ustalisz też, czy przy większej wymianie trzeba przyjechać w konkretnych godzinach, kiedy w kasie jest komplet gotówki.
- 02
Do równowartości 15 000 euro dowód osobisty nie jest potrzebny. Powyżej progu obowiązuje rejestracja danych zgodnie z ustawą AML.
- 03
Najlepszy kurs zwykle zastaniesz w godzinach 10:00-15:00 w dni robocze, gdy ruch jest średni, a kasa po dostawie z banku.
- 04
Przy wymianie powyżej 2 000 zł zapytaj o kurs negocjowany — większość kantorów w Kluczborku schodzi wtedy z marży o 2-5 groszy.
- 05
Zapytaj o końcową kwotę do wypłaty, a nie o sam kurs. Dopiero ta liczba pokazuje, ile realnie kosztuje wymiana.
Jeszcze przed wizytą w Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut
Sprawdź porównanie kantorów w Kluczborku, przelicznik wybranej waluty albo realne kursy NBP — wszystko, co pomaga policzyć opłacalność wymiany.
Inne kantory w Kluczborku
Zobacz wszystkie →Pytania o Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut
Godziny, dokumenty, waluty, alternatywy: odpowiedzi przygotowane na podstawie publicznych danych i praktyki rynku wymiany walut w Polsce.
Jakie godziny otwarcia ma kantor Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut w Kluczborku?
Godzin otwarcia tego punktu nikt nie podał do wiadomości publicznej. Najpewniejszą informację daje telefon do kantoru lub profil w Mapach Google. W Kluczborka większość kantorów pracuje od 9:00 do 18:00 w dni robocze.
Czy Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut jest czynny w sobotę?
Sobotnia praca tego punktu nie została jednoznacznie określona. Większość stacjonarnych kantorów w Kluczborku pracuje w soboty krócej (zwykle do 13:00-15:00) lub w ogóle. Najlepiej zadzwonić pod +48 77 447 12 51 przed wizytą.
Czy Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut jest czynny w niedzielę i święta?
Niedzielne otwarcie tego punktu nie zostało doprecyzowane. W Kluczborka większość kantorów stacjonarnych jest zamknięta w niedziele objęte zakazem handlu. Czynne pozostają zwykle punkty w galeriach z restauracjami lub na dworcach.
Jak skontaktować się z kantorem Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut?
Telefon kontaktowy to +48 77 447 12 51. Można pod niego zadzwonić, by potwierdzić godziny otwarcia, sprawdzić dostępność konkretnej waluty albo ustalić kurs negocjowany przy większej kwocie. Adres email zwykle nie jest publiczny.
Jakie waluty można wymienić w kantorze Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut?
Każdy stacjonarny kantor w Polsce ma w standardowej ofercie cztery podstawowe waluty: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP) i frank szwajcarski (CHF). W większych punktach w Kluczborku dostępne są również korony skandynawskie (NOK, SEK, DKK), korona czeska (CZK), forint węgierski (HUF) i japoński jen (JPY). Egzotyczne waluty (peso, rand, dirham, juan) lepiej zamówić z wyprzedzeniem telefonicznie — typowy kantor trzyma w kasie tylko najczęściej wymieniane jednostki.
Czy w kantorze Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut można negocjować kurs?
Tak — i to standard rynkowy. Niemal każdy stacjonarny kantor w Kluczborku schodzi z marży o 2 do 5 groszy na popularnych walutach (EUR, USD, GBP, CHF) przy wymianie powyżej 2 000 zł. Przy 10 000 zł warto pytać o jeszcze lepszy kurs. Krótka rozmowa z obsługą zwykle wystarcza, a różnica w portfelu sięga 50-150 zł przy większej kwocie.
Czy w kantorze Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut mogę zapłacić kartą lub BLIKiem?
Większość stacjonarnych kantorów w Kluczborku pracuje na gotówce: wymieniasz złotówki na walutę i odwrotnie. Niektóre nowsze punkty akceptują karty, ale kurs po opłacie kartowej zwykle wychodzi gorzej niż gotówką. BLIK to rzadkość; częściej spotkasz go w kantorach internetowych, gdzie jest standardową metodą zasilenia konta.
Czy do wymiany walut potrzebny jest dowód osobisty?
Dla transakcji do równowartości 15 000 euro zwykle nie. Powyżej tej kwoty każdy kantor stacjonarny w Polsce ma obowiązek wylegitymować klienta zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML). Sam kantor może też zażądać dokumentu przy mniejszej kwocie, jeśli transakcja wzbudza wątpliwości albo jeśli regularnie odwiedzasz ten sam punkt z dużą kwotą.
Czy Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut przyjmuje uszkodzone lub stare banknoty?
Kantor ma prawo odmówić przyjęcia banknotów z dużymi naderwaniami, plamami, pisakami lub w starszych seriach. EUR, USD, GBP i CHF w bieżącej emisji są przyjmowane bez problemu. Banknoty USD sprzed 2003 r. (małe portrety) część kantorów odrzuca lub kupuje po gorszym kursie — sprawdź przed wizytą, jeśli posiadasz starszą gotówkę.
Ile czasu zajmuje wymiana w kantorze Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut?
Standardowa wymiana popularnej waluty (EUR, USD, GBP, CHF) zajmuje 2-5 minut przy okienku, pod warunkiem że nie ma kolejki. W godzinach szczytu (12:00-14:00 w dni robocze) trzeba uwzględnić 5-15 minut oczekiwania. Wymiana większej kwoty lub mniej popularnej waluty może wymagać liczenia ręcznego i potrwa dłużej.
Ile zarobi Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut na mojej wymianie?
Stacjonarny kantor zarabia na spreadzie, czyli różnicy między kursem, po którym kupuje od ciebie walutę, a kursem, po którym ją sprzedaje. W Kluczborka typowy spread wynosi 8 do 15 groszy na euro czy dolarze. Przy 1 000 EUR przekłada się to na 80 do 150 zł zysku punktu. Kantory online (Walutomat) trzymają spread w okolicach 0,5 do 5 groszy, więc przy tej samej kwocie różnica w portfelu klienta wynosi 30 do 100 zł.
Czy Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut prowadzi wymianę kryptowalut (BTC, ETH)?
Klasyczne stacjonarne kantory w Kluczborku, w tym Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut, zajmują się wyłącznie wymianą walut fiducjarnych (EUR, USD, GBP itp.) na PLN. Kryptowaluty wymienisz w wyspecjalizowanych punktach (np. bankomatach BTC) albo na giełdach krypto online. To zupełnie inna licencja i inny rynek.
Jakie są opinie o kantorze Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut?
Opinie i recenzje innych klientów najlepiej sprawdzisz w Mapach Google, wpisując pełną nazwę punktu z adresem. Liczba ocen i ich średnia zwykle dobrze oddają jakość obsługi i atrakcyjność kursu. Punkty o ocenie powyżej 4,5/5 z minimum 50 ocenami to bezpieczny wybór.
Czy Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut ma blisko bankomat albo parking?
Punkt leży w centrum Kluczborka, więc bankomaty masz w odległości jednej-dwóch przecznic. Parking w centrum bywa płatny i zatłoczony — lepiej dojechać komunikacją miejską, taksówką lub zostawić auto w parkingu wielopoziomowym kilka przecznic dalej.
Jak Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut wypada na tle innych kantorów w Kluczborku?
W Kluczborka działa kilka stacjonarnych punktów wymiany walut. Spready w typowych warunkach są zbliżone (8-15 gr na EUR), więc realna różnica między kantorami pojawia się dopiero przy większych kwotach i negocjacji kursu. Pełną listę punktów w Kluczborku otwiera link do strony miasta nad opisem.
To Twój kantor?
Dane Martyka-Żegocka Magdalena. Kantor wymiany walut zbieramy z ogólnodostępnych źródeł, więc numer lokalu, godziny albo telefon mogą być nieaktualne. Jeśli coś się nie zgadza, napisz — poprawiamy bezpłatnie, zwykle w ciągu 24–48 godzin.
Wyróżnij punkt w Kluczborku
Wyróżnienie stawia kantor na początku listy w Kluczborku, dokłada zdjęcia, aktualne kursy i aktywny odnośnik do strony. Miejsca płatne oznaczamy etykietą, żeby czytelnik wiedział, co jest reklamą.
Zobacz warunki →Wymień taniej online
Stacjonarne kantory w Kluczborku mają zwykle marżę 5 do 15 groszy ponad kurs NBP. Online kantor (Cinkciarz, Walutomat) trzyma marżę poniżej 5 groszy, a środki przelewasz wprost z konta bez wychodzenia z domu.
Sprawdź kantory online →