Loombard Kantor
Powstańców Śląskich 122
Kliknij pin aby zobaczyć szczegóły. Tło mapy: OpenStreetMap, CartoDB Voyager.
Loombard Kantor w skrócie
Najważniejsze fakty o tym punkcie wymiany walut: lokalizacja, kontekst rynkowy i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przed wizytą.
Lokalizacja i charakter punktu
Loombard Kantor prowadzi stacjonarną, gotówkową wymianę walut przy Powstańców Śląskich 122. Od ścisłego centrum Wrocławia lokal dzieli 2,3 km w kierunku południowo-zachodnim. To propozycja dla osób, które wolą odebrać banknoty bezpośrednio w kasie i przed transakcją zobaczyć kurs kupna oraz sprzedaży na miejscu.
Godziny otwarcia i kontakt
Obsługa jest dostępna codziennie od 8:00 do 22:00, więc wizytę można zaplanować także wieczorem lub w weekend. Pod numerem +48 530 912 913 da się wcześniej zapytać o bieżący kurs, dostępność potrzebnych banknotów i możliwość przygotowania większej sumy. Punkt udostępnia również stronę pod adresem https://tinyurl.com.
Spread i pozycja na tle miasta
Tutaj przychód powstaje ze spreadu, a więc odstępu między ceną kupna i sprzedaży danej waluty. We Wrocławiu działa 114 kantorów, dlatego porównanie kilku ofert może zauważalnie zmienić wynik wymiany. W pobliżu działają Dorex przy Szczęśliwej, oddalony o 433 m, Exchange.pl przy Gwiaździstej, położony 440 m stąd, i Loombard Pawnshop Kantor przy Radosnej 38, do którego jest 575 m.
Dostępne waluty
Na polskim rynku najczęściej handluje się euro, frankiem szwajcarskim oraz dolarami amerykańskimi i funtami brytyjskimi. Nie przesądza to o bieżącej zawartości kasy Loombard Kantor, ponieważ zapas poszczególnych nominałów może się zmieniać. Waluty występujące mniej powszechnie mogą wymagać wcześniejszego sprowadzenia, więc taką potrzebę najlepiej omówić przez telefon.
Formy płatności
Najbardziej prawdopodobną formą rozrachunku w Loombard Kantor przy Powstańców Śląskich 122 jest gotówka, typowa dla stacjonarnego rynku walutowego. Płatność kartą lub BLIK-iem występuje w takich placówkach znacznie rzadziej, więc przed wizytą dobrze potwierdzić ją telefonicznie. Osoby preferujące przelew mogą zamiast kasy rozważyć usługę wymiany online.
Dokumenty i obowiązek AML
Wymiana do równowartości 15 000 euro zwykle przebiega bez rozbudowanych formalności, choć okoliczności operacji mogą uzasadnić dodatkową kontrolę. Od tego progu stosuje się obowiązki wynikające z przepisów AML, w tym identyfikację klienta. W takiej sytuacji pracownik Loombard Kantor może zażądać ważnego dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.
Kursy NBP — dziś
Kursy średnie NBP to punkt odniesienia. Loombard Kantor może oferować inne kursy — przed wymianą zapytaj o aktualne notowania.
Jak trafić do Loombard Kantor
- Miasto
- Wrocław, dolnośląskie
- Współrzędne GPS
- 51.09121, 17.01828
- Adres
- Powstańców Śląskich 122
Powstańców Śląskich 122 znajduje się 2,3 km na południowy zachód od centrum Wrocławia. Przy wyjeździe ze śródmieścia trzeba zatem obrać właśnie ten kierunek i uwzględnić odcinek poza centralną częścią miasta. Dystans pozwala rozważyć zarówno samochód, jak i transport publiczny.
Kierowcom po opuszczeniu ścisłego centrum zazwyczaj łatwiej znaleźć postój niż w pobliżu rynku, choć dostępność miejsc zależy od pory dnia. Nie można przyjąć, że przy kantorze znajduje się określony parking. Na poszukiwanie dozwolonego miejsca postojowego oraz dotarcie pieszo do lokalu rozsądnie przeznaczyć kilka dodatkowych minut.
Sieć transportowa Wrocławia pozwala dotrzeć w południowo-zachodnią część miasta bez auta. Trzeba dobrać połączenie prowadzące w okolice Powstańców Śląskich 122, a końcówkę przejść pieszo. Trasę z centrum można też pokonać pieszo, jednak dystans 2,3 km będzie mniej komfortowy dla osoby niosącej większą ilość gotówki.
Najpraktyczniej odwiedzić Loombard Kantor poza godzinami największego ruchu i nie zostawiać dużej operacji na krótko przed zamknięciem. Przy pokaźnej sumie telefon na +48 530 912 913 pozwoli uzgodnić kurs oraz przygotowanie właściwych nominałów. Codzienny zakres 8:00–22:00 daje sporo swobody w wyborze terminu.
Zanim wejdziesz do Loombard Kantor
Sześć krótkich podpowiedzi z praktyki wymiany walut w polskich stacjonarnych kantorach. Działają we Wrocławiu i w każdym innym mieście.
- 01
Numer +48 530 912 913 pozwala z góry ustalić kurs, dostępność nominałów i realny czas obsługi.
- 02
Najlepszy kurs zwykle zastaniesz w godzinach 10:00-15:00 w dni robocze, gdy ruch jest średni, a kasa po dostawie z banku.
- 03
Przy wymianie powyżej 2 000 zł zapytaj o kurs negocjowany — większość kantorów we Wrocławiu schodzi wtedy z marży o 2-5 groszy.
- 04
Do równowartości 15 000 euro dowód osobisty nie jest potrzebny. Powyżej progu obowiązuje rejestracja danych zgodnie z ustawą AML.
- 05
Nietypową walutę (peso, rand, dirham, juan) zarezerwuj z dnia na dzień, bo typowa kasa trzyma tylko najczęściej wymieniane jednostki.
Jeszcze przed wizytą w Loombard Kantor
Sprawdź porównanie kantorów we Wrocławiu, przelicznik wybranej waluty albo realne kursy NBP — wszystko, co pomaga policzyć opłacalność wymiany.
Inne kantory we Wrocławiu
Zobacz wszystkie →Pytania o Loombard Kantor
Godziny, dokumenty, waluty, alternatywy: odpowiedzi przygotowane na podstawie publicznych danych i praktyki rynku wymiany walut w Polsce.
Jakie godziny otwarcia ma kantor Loombard Kantor we Wrocławiu?
Godziny pracy tego punktu to codziennie 8:00–22:00. Przed dłuższym dojazdem warto zadzwonić, zwłaszcza w dni świąteczne lub w okresie urlopowym, kiedy kantory skracają obsługę.
Czy Loombard Kantor jest czynny w sobotę?
Kantor pracuje od poniedziałku do piątku, a w soboty pozostaje zamknięty. W tym dniu większość punktów stacjonarnych otwartych w Wrocławia znajdziesz w galeriach handlowych lub na dworcach.
Czy Loombard Kantor jest czynny w niedzielę i święta?
Tak, punkt obsługuje klientów również w niedziele. To wyjątek na tle większości stacjonarnych kantorów, które w niedziele pracują tylko w galeriach handlowych nieobjętych zakazem handlu albo na dworcach.
Jak skontaktować się z kantorem Loombard Kantor?
Telefon kontaktowy to +48 530 912 913. Można pod niego zadzwonić, by potwierdzić godziny otwarcia, sprawdzić dostępność konkretnej waluty albo ustalić kurs negocjowany przy większej kwocie. Adres email zwykle nie jest publiczny.
Jakie waluty można wymienić w kantorze Loombard Kantor?
Każdy stacjonarny kantor w Polsce ma w standardowej ofercie cztery podstawowe waluty: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP) i frank szwajcarski (CHF). W większych punktach we Wrocławiu dostępne są również korony skandynawskie (NOK, SEK, DKK), korona czeska (CZK), forint węgierski (HUF) i japoński jen (JPY). Egzotyczne waluty (peso, rand, dirham, juan) lepiej zamówić z wyprzedzeniem telefonicznie — typowy kantor trzyma w kasie tylko najczęściej wymieniane jednostki.
Czy w kantorze Loombard Kantor można negocjować kurs?
Tak — i to standard rynkowy. Niemal każdy stacjonarny kantor we Wrocławiu schodzi z marży o 2 do 5 groszy na popularnych walutach (EUR, USD, GBP, CHF) przy wymianie powyżej 2 000 zł. Przy 10 000 zł warto pytać o jeszcze lepszy kurs. Krótka rozmowa z obsługą zwykle wystarcza, a różnica w portfelu sięga 50-150 zł przy większej kwocie.
Czy w kantorze Loombard Kantor mogę zapłacić kartą lub BLIKiem?
Większość stacjonarnych kantorów we Wrocławiu pracuje na gotówce: wymieniasz złotówki na walutę i odwrotnie. Niektóre nowsze punkty akceptują karty, ale kurs po opłacie kartowej zwykle wychodzi gorzej niż gotówką. BLIK to rzadkość; częściej spotkasz go w kantorach internetowych, gdzie jest standardową metodą zasilenia konta.
Czy do wymiany walut potrzebny jest dowód osobisty?
Dla transakcji do równowartości 15 000 euro zwykle nie. Powyżej tej kwoty każdy kantor stacjonarny w Polsce ma obowiązek wylegitymować klienta zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML). Sam kantor może też zażądać dokumentu przy mniejszej kwocie, jeśli transakcja wzbudza wątpliwości albo jeśli regularnie odwiedzasz ten sam punkt z dużą kwotą.
Czy Loombard Kantor przyjmuje uszkodzone lub stare banknoty?
Kantor ma prawo odmówić przyjęcia banknotów z dużymi naderwaniami, plamami, pisakami lub w starszych seriach. EUR, USD, GBP i CHF w bieżącej emisji są przyjmowane bez problemu. Banknoty USD sprzed 2003 r. (małe portrety) część kantorów odrzuca lub kupuje po gorszym kursie — sprawdź przed wizytą, jeśli posiadasz starszą gotówkę.
Ile czasu zajmuje wymiana w kantorze Loombard Kantor?
Standardowa wymiana popularnej waluty (EUR, USD, GBP, CHF) zajmuje 2-5 minut przy okienku, pod warunkiem że nie ma kolejki. W godzinach szczytu (12:00-14:00 w dni robocze) trzeba uwzględnić 5-15 minut oczekiwania. Wymiana większej kwoty lub mniej popularnej waluty może wymagać liczenia ręcznego i potrwa dłużej.
Ile zarobi Loombard Kantor na mojej wymianie?
Stacjonarny kantor zarabia na spreadzie, czyli różnicy między kursem, po którym kupuje od ciebie walutę, a kursem, po którym ją sprzedaje. W Wrocławia typowy spread wynosi 8 do 15 groszy na euro czy dolarze. Przy 1 000 EUR przekłada się to na 80 do 150 zł zysku punktu. Kantory online (Walutomat) trzymają spread w okolicach 0,5 do 5 groszy, więc przy tej samej kwocie różnica w portfelu klienta wynosi 30 do 100 zł.
Czy Loombard Kantor prowadzi wymianę kryptowalut (BTC, ETH)?
Klasyczne stacjonarne kantory we Wrocławiu, w tym Loombard Kantor, zajmują się wyłącznie wymianą walut fiducjarnych (EUR, USD, GBP itp.) na PLN. Kryptowaluty wymienisz w wyspecjalizowanych punktach (np. bankomatach BTC) albo na giełdach krypto online. To zupełnie inna licencja i inny rynek.
Jakie są opinie o kantorze Loombard Kantor?
Opinie i recenzje innych klientów najlepiej sprawdzisz w Mapach Google, wpisując pełną nazwę punktu z adresem. Liczba ocen i ich średnia zwykle dobrze oddają jakość obsługi i atrakcyjność kursu. Punkty o ocenie powyżej 4,5/5 z minimum 50 ocenami to bezpieczny wybór.
Czy Loombard Kantor ma blisko bankomat albo parking?
Punkt znajduje się 2.3 km od centrum. Bankomaty zwykle są w okolicznych placówkach bankowych lub przy galerii handlowej w pobliżu. Parking w tej lokalizacji typowo nie sprawia problemów poza godzinami szczytu.
Jak Loombard Kantor wypada na tle innych kantorów we Wrocławiu?
W Wrocławia działa kilkadziesiąt stacjonarnych punktów wymiany walut. Spready w typowych warunkach są zbliżone (8-15 gr na EUR), więc realna różnica między kantorami pojawia się dopiero przy większych kwotach i negocjacji kursu. Pełną listę punktów we Wrocławiu otwiera link do strony miasta nad opisem.
To Twój kantor?
Dane Loombard Kantor zbieramy z ogólnodostępnych źródeł, więc numer lokalu, godziny albo telefon mogą być nieaktualne. Jeśli coś się nie zgadza, napisz — poprawiamy bezpłatnie, zwykle w ciągu 24–48 godzin.
Wyróżnij punkt we Wrocławiu
Wyróżnienie stawia kantor na początku listy we Wrocławiu, dokłada zdjęcia, aktualne kursy i aktywny odnośnik do strony. Miejsca płatne oznaczamy etykietą, żeby czytelnik wiedział, co jest reklamą.
Zobacz warunki →Wymień taniej online
Stacjonarne kantory we Wrocławiu mają zwykle marżę 5 do 15 groszy ponad kurs NBP. Online kantor (Cinkciarz, Walutomat) trzyma marżę poniżej 5 groszy, a środki przelewasz wprost z konta bez wychodzenia z domu.
Sprawdź kantory online →